Rafał Bochenek rzecznikiem rządu

Rafał Bochenek zastąpi Elżbietę Witek na stanowisku rzecznika prasowego rządu. Informację podała premier Beata Szydło podczas dzisiejszego noworocznego tweetupu – spotkania z dziennikarzami i internetowymi liderami opinii.

„Do biało-czerwonej drużyny rządu PiS i Zjednoczonej Prawicy, do drużyny medialnej dołączy nowa osoba (…), Rafał Bochenek, wychowanek Elżbiety Witek” – oznajmiła premier.

Beata Szydło wyjaśniła, że zapraszając Elżbietę Witek do współpracy, poprosiła ją, aby zgodziła się objąć stanowisko szefa jej gabinetu politycznego, ale także „przez jakiś czas” rzecznika rządu. Jak powiedziała premier, Witek zgodziła się, że będzie pełnić funkcję rzeczniczki najwyżej przez miesiąc, tłumacząc, że nie da się wszystkiego robić na raz.

Szefowa rządu zapowiedziała ponadto zmianę struktury Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Instytucja ma być nowoczesna i przystawała do obecnych czasów.

„W tej chwili ta zmiana jest przygotowana i duży nacisk kładziemy w niej na informacje, na stworzenie takich komórek, które będą zajmowały się właśnie informowaniem, planowaniem, strategią. To wszystko wymaga zebrania w całość, koordynacji. To spadnie znowu na Elżbietę Witek (…), na pewno da radę, bo my wszyscy dajemy radę” – mówiła Beata Szydło.

Ustępująca rzeczniczka powiedziała, że nie da się pogodzić jednej i drugiej funkcji. Wyjaśniła, że musi mieć więcej czasu, aby wspierać premier i być szefem jej gabinetu politycznego.

PAP/RIRM

drukuj