fot. PAP/Wojciech Okulnik

Rady Krajowe PO i Nowoczesnej przyjęły uchwałę o połączeniu klubów w Sejmie i budowie bloku na wybory parlamentarne

Do budowy „jak najszerszego, prodemokratycznego bloku na wybory parlamentarne” oraz do połączenia klubów parlamentarnych Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej wezwały zgromadzone w Warszawie na wspólnym posiedzeniu rady krajowe obu ugrupowań.

Przyjętą przez aklamację uchwałę w tej sprawie odczytali wspólnie sekretarze PO i Nowoczesnej – Robert Tyszkiewicz i Adam Szłapka. W trakcie obrad przemawiał m.in. lider PO Grzegorz Schetyna.

Wyniki wyborów do PE nie są takie jak byśmy chcieli, to czas, kiedy trzeba pokazać charakter, dopóki stoimy ramię przy ramieniu, dopóki nie rozejdziemy się każdy w swoją stronę nie da się nas pokonać – mówił. Zapowiedział też, że jeszcze w tym miesiącu politycy koalicji wyruszą w Polskę by dotrzeć do każdego okręgu wyborczego.

Europoseł Adam Bielan ocenia, że taka konsolidacja nie powinna stanowić zagrożenia dla Prawa i Sprawiedliwości.

Platforma Obywatelska już w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego, teoretycznie dla niej najłatwiejszych, zebrała można powiedzieć wszystko co się rusza w jednej koalicji i zdecydowanie przegrała te wybory. Nie sądzę, żeby jesienią taka koalicja stanowiła jakiś większy problem. Musimy się koncentrować na tym, żeby jak najlepiej rządzić, wówczas jestem przekonamy, otrzymamy mandat na kolejne cztery lata – podkreśla Adam Bielan.

Pomysł łączenia PO i Nowoczesnej budzi wątpliwości wśród części działaczy obu partii. W piątek działacze Nowoczesnej z całej Polski skierowali do liderki partii Katarzyny Lubnauer list otwarty, w którym sprzeciwiają się pomysłowi połączenia klubów PO i N. Pomysł włączenia Nowoczesnej do Platformy budzi też wątpliwości części aktywów partyjnych PO.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl