fot. Monika Bilska

Akcja „Jedna minuta dla pokoju”

O godz. 13.00 rozpocznie się akcja „Jedna minuta dla pokoju”, do której w środę podczas audiencji generalnej zachęcał Ojciec Święty Franciszek. W inicjatywę mogą włączyć się wszyscy katolicy, chrześcijanie i wyznawcy innych religii na całym świecie. 

Wydarzenie promuje m.in. Akcja Katolicka w Polsce. „Jedna minuta dla pokoju” rozpocznie się w naszym kraju uroczystą Mszą św. sprawowaną na Jasnej Górze.

Urszula Furtak, prezes Akcji Katolickiej w Polsce wskazała, że potrzebna jest dziś szczególna modlitwa o pokój na świecie.

Jest to akcja kierowana do wszystkich ludzi dobrej woli. Do wszystkich wierzących, mężczyzn, kobiet, młodzieży, dzieci, mogą się w tę akcję włączyć wszyscy. Wiemy, jak świat bardzo potrzebuje dziś pokoju, pokoju wewnętrznego, ale też prawdziwego pokoju bez wojen, aby mógł żyć w prawdzie, w godności ludzkiej, żeby nie było najeźdźców i zaborców. To jest niezwykle ważne – akcentowała prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

Akcja „Jedna minuta dla pokoju” swój początek miała 6 czerwca 2014 roku. Zainaugurowało ją m.in. Międzynarodowe Forum Akcji Katolickiej oraz Włoska i Argentyńska Akcja Katolicka.

Po raz pierwszy inicjatywa odbyła się w ramach wsparcia spotkania papieża Franciszka z prezydentami Izraela i Palestyny oraz patriarchą Konstantynopola. Rozmowy, które odbyły się wówczas w Watykanie dotyczyły pokoju na Bliskim Wschodzie.

RIRM

drukuj