PAP/Adam Warżawa

Rada Bezpieczeństwa Narodowego pokaże jedność polityków w sprawach bezpieczeństwa. Prezydent A. Duda: Chcę, żebyśmy przed wizytą w USA w kwestiach modernizacji polskiej armii mówili  jednym głosem

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że 11 marca (poniedziałek) zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Ma ona pokazać jedność polskiej sceny politycznej w sprawach bezpieczeństwa.

Andrzej Duda obserwował we wtorek ćwiczenia Wojska Polskiego Dragon-24, odbywające się w ramach manewrów NATO Steadfast Defender. Podczas towarzyszącej temu konferencji prasowej poinformował o zwołaniu na poniedziałek 11 marca Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Prezydent przypomniał, że na 12 marca zaplanowana jest jego wizyta wraz z premierem Donaldem Tuskiem Waszyngtonie, gdzie obaj politycy spotkają się z prezydentem USA, Joe Bidenem, z okazji 25-lecia przynależenia Polski do NATO.

Andrzej Duda powiedział, że przed wylotem do USA chce spotkać się z przedstawicielami polskiej sceny politycznej.

– Po to, by porozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa, o tym, jak dzisiaj wygląda sytuacja w Sojuszu Północnoatlantyckim, jak wygląda kwestia modernizacji naszej armii, zakupów sprzętu, które realizujemy, jak również o zbliżającym się szczycie NATO, a przede wszystkim chcę, żebyśmy przed wizytą w Stanach Zjednoczonych, przed wizytą w Białym Domu, przed spotkaniami z prezydentem Stanów Zjednoczonych i z politykami w Stanach Zjednoczonych, pokazali jedność polskiej sceny politycznej w sprawach bezpieczeństwa, bo to jest dla mnie bardzo ważne, żeby nasi sojusznicy widzieli, że Polska – jako całość w sensie politycznym – w sprawach bezpieczeństwa, w sprawach modernizacji polskiej armii mówi  jednym głosem – podkreślał prezydent.

W manewrach Steadfast Defender w Europie bierze udział łącznie ok. 90 tys. żołnierzy ze wszystkich państw NATO, w tym 20 tys. z Polski.

W ramach ćwiczeń sprawdzana jest zdolność sił Sojuszu do odstraszania i obrony, w tym podczas potencjalnego ataku na członka NATO.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl