R. Winnicki: dzisiaj również musimy zabiegać o suwerenność

Chcemy zamanifestować przywiązanie do tradycji, historii i tego wszystkiego, co zbudowało Polskę – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja poseł RP i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki o zbliżającym się Marszu Niepodległości. „Polska bastionem Europy” – to jego tegoroczne hasło.

Robert Winnicki podkreślił w „Aktualnościach Dnia”, że Marsz Niepodległości ma na celu zamanifestowanie przywiązania do tradycji i historii. Jednocześnie podkreślił, że pragnieniem patriotów jest to, żeby Polska była faktycznym bastionem obrony tradycji chrześcijańskiej.

– Chcemy wyrazić w ten sposób nasze pragnienie, by nasz kraj, nasze państwo, nasza Ojczyzna były rzeczywistym bastionem obrony cywilizacji łacińskiej. Chcemy zamanifestować przywiązanie do tradycji, historii i tego wszystkiego, co zbudowało Polskę i nasz kontynent, a co ostatnio jest niszczone – zaznaczył poseł.

Prezes Ruchu Narodowego wskazał także, że o suwerenność narodu należy zabiegać i bronić jej każdego dnia.

– Uważamy, że suwerenność naszego państwa jest czymś istotnym. Również dzisiaj musimy o nią zabiegać i jej bronić – powiedział Robert Winnicki.

Poseł wyszczególnił trzy sprawy, które zagrażają naszej Ojczyźnie – front gospodarczy, zagrożenie suwerenności kultury, historii i tradycji, a także naciski i ingerencja Unii Europejskiej na Polskę.

– Będzie to okazja, żeby mówić o obronie i umacnianiu suwerenności w poszczególnych obszarach, gdzie zagrażają nam bardzo duże siły globalistyczne, które w tej chwili atakują na kilku frontach. Z jednej strony mamy front gospodarczy – kwestia umowy CETA i TTIP. Druga sprawa to suwerenność kultury, obyczajów i tradycji. Na pewno nie zabraknie akcentów związanych z obroną życia poczętego. Trzecia rzecz to nacisk Unii Europejskiej na Polskę. Te trzy elementy na pewno będą zaznaczane, a wszystko w kontekście głównego hasła – podkreślił organizator marszu.

Całą rozmowę z posłem Robertem Winnickim można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl