fot. PAP/Adam Warżawa

R. Trzaskowski: Listy KO składają się z ludzi, którzy są wiarygodni, uczciwi i przyzwoici

Jestem przekonany, że wygramy te wybory – mówił Rafał Trzaskowski w Gdańsku. Jego zdaniem, listy Koalicji Obywatelskiej składają się z ludzi, którzy są „wiarygodni, uczciwi i przyzwoici”.

W czwartek wieczorem w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyły się uroczystości 43. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych oraz wiec Donalda Tuska, przewodniczącego PO.

Podczas spotkania w ECS głos zabrały parlamentarzystki, parlamentarzyści i kandydaci na posłów Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach, m.in. Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy powiedział, iż jest całkowicie spokojny – „wygramy te wybory”.

„Jak patrzę na młode pokolenie, jak patrzę, że z jednej strony oni są pełni sprzeciwu wobec tego, co się dzieje, ale również są pełni energii do tego, żeby Polskę zmieniać, to jestem przekonany, że te wybory wygramy” – zapewnił.

Rafał Trzaskowski stwierdził w Gdańsku, że listy Koalicji składają się z ludzi, którzy są „wiarygodni, uczciwi i przyzwoici”.

„A to są dosłownie najważniejsze słowa, którymi powinniście się Państwo kierować idąc do urn wyborczych. (…) Te wybory są o wolności. Jesteśmy w mieście wolności, więc warto o tym przez cały czas mówić” – wskazał prezydent Warszawy i podkreślił, że „nie ma wolności bez wolnych sądów, bez wolnych mediów, bez wolnych samorządów, czyli bez podejmowania decyzji blisko obywatelek i obywateli”.

„Może te wybory nie są tak dramatyczne, jak te w 1989 roku, dlatego że Polska jest krajem niepodległym, ale są równie fundamentalne, bo ta wolność, która została wywalczona w roku 80 i 89, dzisiaj jest zagrożona” – stwierdził.

43 lat temu o godz. 17.00 w sali BHP Stoczni Gdańskiej podpisane zostało porozumienie między Komisją Rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym reprezentującym ponad 700 zakładów z całej Polski.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl