fot. twitter.com/RyszardTerlecki

R. Terlecki o żądaniach PO dot. marszałka Sejmu: Trwa intensywna rywalizacja na najgłupszą wypowiedź

W Sejmie, szczególnie w opozycji, trwa bardzo intensywna rywalizacja na najgłupszego posła i najgłupszą wypowiedź – tak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) odniósł się do środowego żądania posłów PO-KO, którzy domagają się dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Na środowym briefingu w Sejmie posłowie PO-KO Robert Kropiwnicki, Mariusz Witczak i Cezary Tomczyk domagali się natychmiastowej dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz dyrektora CIS Andrzeja Grzegrzółki. Zdaniem tych polityków Kuchciński i Grzegrzółka od wielu tygodni regularnie okłamywali opinię publiczną ws. lotów marszałka. Według posłów PO-KO, sprawą powinien zająć się z urzędu Prokurator Generalny.

Zapowiedzieli oni ponadto, że będą badać i ujawniać kolejne fakty związane z nieuprawnionym – ich zdaniem – korzystaniem przez polityków PiS z samolotów rządowych. Zasugerowali, że wśród takich osób mógł być marszałek Senatu Stanisław Karczewski – w tym wypadku nie podali żadnych szczegółów, ale zapowiedzieli, że przedstawią je w najbliższych dniach. Zażądali też, aby politycy PiS i osoby z ich otoczenia, korzystające z floty rządowej w sposób nieuprawniony, zwrócili pełne koszty lotów od państwowej kasy.

Podkreślili, że z lotów samolotem z marszałkiem Sejmu w sposobu nieuprawniony – „jak prywatnym odrzutowcem” – korzystali m.in. Stanisław Piotrowicz, Maria Piotrowicz, Zdzisław Krasnodębski, Anna Krasnodębska, Bogdan Rzońca, Krystyna Wróblewska „i wielu innych, w tym asystenci marszałka Kuchcińskiego”.

„Na naszych oczach legł mit o uczciwości polityków PiS. Ten mit roztrzaskał się o ziemię, ten mit jest oparty na kłamstwie, ten mit prysł, jak czar w ciągu ostatnich dni. Widzimy na naszych oczach i możemy dzisiaj powiedzieć jasno, że PiS to tak naprawdę partia oszustów, ludzi, którzy od wielu tygodni w sprawie marszałka Kuchcińskiego i jego >>niskich lotów<< kłamią regularnie; kłamią politycy PiS, kłamie Kancelaria Sejmu, kłamie rzecznik, który jest odpowiedzialny za prowadzenie polityki informacyjnej Sejmu, wreszcie kłamie sam marszałek Kuchciński” – oświadczył Cezary Tomczyk.

O komentarz do konferencji posłów PO-KO dziennikarze prosili w środę w Sejmie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

„W Sejmie, szczególnie w opozycji, trwa bardzo intensywna rywalizacja na najgłupszego posła i najgłupszą wypowiedź. Właśnie takich wysłuchałem niedawno. Proponuję panom posłom, którzy występowali na konferencji prasowej, żeby wyszli na chwilę z Sejmu i zobaczyli, czym żyje świat, czym żyją Polacy” – powiedział dziennikarzom Ryszard Terlecki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl