fot. PAP/Aleksander Koźmiński

R. Terlecki: Michał Dworczyk odejdzie ze stanowiska szefa KPRM

Michał Dworczyk odejdzie z stanowiska szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poinformował w czwartek szef klubu Ryszard Terlecki. Nie będzie natomiast zmiany na stanowisku premiera – dodał polityk.

Politycy PiS zostali zapytani po czwartkowym wyjazdowym posiedzeniu klubu w Pułtusku, czy będzie zmiana na stanowisku szefa KPRM.

„Mówiłem o tym, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, ponieważ pojawiły się takie medialne spekulacje. Natomiast prezes też stanowczo powiedział i powtarzał kilkakrotnie na posiedzeniach prezydium Komitetu Politycznego, że wszyscy zajmujący jakiekolwiek kierownicze stanowiska w rządzie czy w partii muszą być do dyspozycji. Jeżeli ich praca zostanie uznana za niewystarczająco skuteczną to muszą się liczyć ze zmianą” – mówił szef klubu PiS wicemarszałek Sejmu.

Pytany, czy tak jest w przypadku ministra Michała Dworczyka, powiedział: „Z tego, co wiem, pan minister Dworczyk złożył rezygnację ze swojej funkcji”. Po chwili doprecyzował: „Złożył albo złoży w najbliższym czasie”.

Dopytywany, czy dymisja Michała Dworczyka była warunkiem Solidarnej Polski poparcia wydłużenia kadencji samorządów, Ryszard Terlecki zaprzeczył. Nie odpowiedział na pytanie, jak ocenia pracę Michała Dworczyka.

PAP/radiomaryja.pl/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl