fot. PAP/EPA

W. Putin: NATO podejmuje wobec Rosji realne kroki konfrontacyjne

NATO podejmuje wobec Rosji realne kroki konfrontacyjne – ocenił prezydent Rosji Władimir Putin. Według niego prowadzone są działania, które mają osłabić wieloletni „parytet wojskowy”.

Na dorocznym spotkaniu z ambasadorami i stałymi przedstawicielami Federacji Rosyjskiej za granicą zaznaczył, że „w Polsce i krajach bałtyckich rozmieszczane są siły szybkiego reagowania i uzupełniane są arsenały broni ofensywnej”.

Poseł Wojciech Skurkiewicz, wiceszef sejmowej Komisji Obrony Narodowej, podkreślił, że ćwiczenia w Polsce i krajach bałtyckich są rutynowe, w ramach Paktu Północnoatlantyckiego.

– To jest kolejny przykład prężenia muskułów przez Rosję i Władimira Putina. Absolutnie to nie Pakt Północnoatlantycki, to nie Polska wraz z sojusznikami podjęła agresywne działania, ale to właśnie Rosja, która zajęła najpierw Krym, później wprowadziła swoje oddziały na wschodnią część Ukrainy i wciąż podejmuje swoje agresywne działania na granicy rosyjsko-ukraińskiej. Pakt Północnoatlantycki, który wzmacnia wschodnią flankę, jest odpowiedzią na te agresywne działania i poczynania Rosji. Nie można potwierdzać tych słów, które wypowiedział Władimir Putin, że to NATO dąży do konfrontacji z Federacją Rosyjską – powiedział poseł Wojciech Skurkiewicz.

Putin poinformował, że Rosja „śledzi te procesy”, wie, jak reagować i będzie to czynić. Zapowiedział, że „nie będzie słabości” Rosji i że zawsze zdoła się ona obronić.

Co więcej, rosyjski prezydent ocenił też, że należy „energicznie przeciwdziałać monopolowi informacyjnemu mediów zachodnich”.

RIRM

drukuj