(fot.PAP)

Puławy nie chcą konsolidacji

 Radni Puław sprzeciwiają się konsolidacji branży chemicznej, której liderem byłyby Zakłady Azotowe Tarnów. Odpowiednie stanowisko w tej sprawie przyjmą w poniedziałek na nadzwyczajnej sesji, która rozpocznie się o godz. 16.

 

W dokumencie radni wskazują na niekorzystne konsekwencje wprowadzenia planów ministerstwa. Wyrażają też zaniepokojenie, że plany te sprowadzą się ostatecznie do przejęcia przez Zakłady Azotowe Tarnów Zakładów w Puławach.

 

„Rada Miasta Puławy wyraża swoje zaniepokojenie planami ministerstwa zmierzającymi do przejęcia kontroli nad wyborami przez Zakłady Azotowe w Tarnowie. Obawiamy się, że realizacja tych planów może doprowadzić do pogorszenia sytuacji finansowej przyjmowanej spółki, a w konsekwencji grozi także destabilizacją na lokalnym rynku pracy. Nie można przy tym wykluczyć, iż po przejęciu kontroli przez obcy kapitał spółki z Tarnowa, zagrożenie to będzie dotyczyło także spółki z Puław” – powiedział radny Puław Tomasz Kraszewski.

 

W stanowisku radni apelują do ministra skarbu państwa o ponowne przeanalizowanie wszelkich wariantów planów konsolidacji, tak, by zostały one wprowadzone z korzyścią dla Zakładów w Puławach i ich pracowników.

 

W tej sprawie w czwartek w Ministerstwie Skarbu Państwa interweniowali prezydent Puław Janusz Grobel, Andrzej Jacyna- przewodniczący Solidarności Zakładów Azotowych Puławy oraz poseł PiSu Małgorzata Sadurska.

 

„Na tym spotkaniu wyprosiliśmy pana ministra o jedną rzecz a mianowicie przed podjęciem ostatecznej decyzji , jeszcze raz się z nami spotkał, może w poszerzonym składzie  o innych samorządowców, o przedstawicieli różnych przedstawicieli  różnych związków zawodowych . I chcemy jeszcze raz przedstawić  nasze argumenty , chcemy powiedzieć, że nie zgadzamy się  na uprzedmiotowienie Zakładów Azotowych Puławy. Chcemy powiedzieć, że Puławy są firmą  strategiczną dla polskiej gospodarki i naprawdę z tego tytułu powinny być  chronione” – powiedziała poseł Małgorzata Sadurska.

 

Wypowiedź Tomasza Kraszewskiego:

 

Audio MP3
Pobierz

 

Wypowiedź Małgorzaty Sadurskiej:

 

Audio MP3
Pobierz

RIRM

 

drukuj