Marsz w obronie Zakładów Azotowych przejdzie dziś ulicami Puław

Pochód rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego a zakończy przy pomniku Błogosławionego Jana Pawła II. Przypuszcza się, że w proteście weźmie udział kilka tysięcy osób.

Swój udział w marszu zgłosili związkowcy z Azotów, ale także pracownicy innych przedsiębiorstw z Lubelszczyzny, mieszkańcy i politycy. Protestujący obawiają się, że prywatny inwestor przeprowadzi masowe zwolnienia w Puławach, tak jak wcześniej zrobił to w zakładach chemicznych w Oświęcimiu.

Zakłady Azotowe „Puławy” znalazły się na liście spółek przeznaczonych do prywatyzacji w 2013 roku. Jeśli nic się nie zmieni spółka, której głównym akcjonariuszem jest skarb państwa, wkrótce zmieni swojego właściciela.

Nie ma żadnego uzasadnienia by ograniczać podmiotowość Zakładów Azotowych w Puławach przez włączenie ich do zakładów azotowych Tarnów, akcentują przeciwnicy prywatyzacji Zakładu. Tego samego zdania jest poseł Gabriela Masłowska.


Pobierz Pobierz

Udział Skarbu Państwa w tarnowskich zakładach stanowi 30%. W posiadaniu walorów spółki jest także rosyjski Acron, który – jak powiedziała poseł Gabriela Masłowska – będzie zmierzała do przejęcia tych Zakładów. A to może powodować poważne konsekwencje. Pomysł połączenia czterech przedsiębiorstw, w tym Zakładów Azotowych Puławy w jedno przedsiębiorstwo wokół Tarnowa jest ryzykowne i nieprzemyślane – zwracała uwagę poseł Gabriela Masłowska.


Pobierz Pobierz

Zakłady Azotowe w Puławach są firmą strategiczną dla regionu lubelskiego, ale także są filarem polskiej gospodarki. Mają miliardowe roczne obroty, płacą stałe dywidendy, inwestują w nowe technologie.

Zakład znany jest głównie z produkcji nawozów, to również jeden z największych na świecie producentów melaminy i największe polskie przedsiębiorstwo w branży wielkiej syntezy chemicznej.

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl