NSZZ „Solidarność” sprzeciwia się rządowym zmianom emerytalnym

W ramach ogólnopolskiej akcji „stop 67” odbędzie się dziś akcja protestacyjna przed biurami lubelskich parlamentarzystów PO. Podczas akcji „Solidarność” będzie wyrażać stanowczy sprzeciw wobec ustawy emerytalnej, którą w ostatnim czasie przyjął rząd.

Związkowcy zwracają uwagę, że politycy nie mogą sami decydować o tak ważnych dla społeczeństwa sprawach, z tego też powodu w tej sprawie powinno zostać przeprowadzone referendum – akcentują.

Zdaniem Krzysztofa Choiny, wiceprzewodniczący Zarządu Regionalnego NSZZ Solidarność ta manifestacja trwa już od kilku miesięcy. Jest to sprzeciw wobec podnoszenia wieku emerytalnego do 67 roku życia.


Pobierz Pobierz

Protesty pod biurami posłów, którzy poparli reformę, mają zwrócić uwagę na ten problem w bardziej indywidualnym wymiarze.

Posłowie nie są już elementem bezosobowej zbiorowości, a pojedynczymi ludźmi, którzy swoimi głosami pogorszyli sytuację Polaków, powiedział Krzysztof Choina.


Pobierz Pobierz

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl