Publiczne kontrakty dla firm zatrudniających na umowy

Publiczne kontrakty tylko dla firm które zatrudniają pracowników na umowę o pracę – to propozycja Ministerstwa Rozwoju, która ma obowiązywać od połowy kwietnia. Pisze o tym „Rzeczpospolita”.

Do tej pory głównym kryterium w przetargach dla administracji była cena. Wygrywały je więc firmy, które zatrudniały swoich pracowników na najgorszych warunkach.

Nowe przepisy o zamówieniach publicznych mają to jednak zmienić. Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, zaznacza, że obecne przepisy były wielokrotni krytykowane. Zastanawia się jednak, czy proponowane zmiany uda się wyegzekwować.

Bo teraz jest na przykład dość powszechna praktyka, szczególnie dużych firm i korporacji, które zatrudniają pracowników przez pośredników, a mianowicie poprzez agencje pracy. Jest rozkwit tego. Sam się zszokowałem, gdy dowiedziałem się, że w Polsce jest 6 tys. agencji zatrudnienia. Obawiam się, że ten przepis może być bardzo łatwo obchodzony i martwy – mówi Cezary Kaźmierczak.

W przyszłym tygodniu propozycja nowych przepisów o zamówieniach publicznych ma trafić do konsultacji społecznych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl