fot. twitter.com/KGPSP

PSP: ostatniej doby strażacy zmierzyli temperaturę u ponad 10 tys. osób

Ostatniej doby strażacy działający w 56 granicznych punktach kontrolnych zmierzyli temperaturę u 10 281 osób – poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.

Z informacji przekazanych przez rzecznika wynika, że ostatniej doby w działaniach prowadzonych w punktach kontroli sanitarnej na granicach kraju uczestniczyło 274 strażaków-ratowników, którzy wspierając inne służby, zmierzyli temperaturę u 10 281 osób.

PSP poinformowało ponadto, że przed szpitalami utworzonych jest 205 polowych izb przyjęć, które zabezpiecza 201 ratowników Państwowej Straży Pożarnej.

Dodał, że wśród innych działań związanych z walką z SARS-CoV-2 było między innymi dowożenie żywności i leków osobom objętym kwarantanną, a także organizacja i dystrybucja środków ochrony i dezynfekcji. W środę strażacy przeprowadzili 446 tego typu interwencji, w których wzięło udział 1475 strażaków-ratowników.

W działanie punktów kontrolnych na granicach kraju zaangażowane są służby medyczne, straż graniczna, straż pożarna, policja, ITD, KAS i wojsko.

PAP

drukuj