fot. PAP/Artur Reszko

PSP: ostatniej doby 926 pożarów; zginęły dwie osoby

Do 926 pożarów doszło w poniedziałek Polsce; zginęły w nich dwie osoby, a 15 zostało rannych -poinformowała we wtorek Państwowa Straż Pożarna. Łącznie strażacy interweniowali 2089 razy.

Jak przekazała we wtorek PSP, ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do różnych zdarzeń 2089 razy, z czego 926 interwencje stanowiły pożary, w których zginęły dwie osoby, a 15 zostało rannych.

Do tragicznego pożaru doszło w poniedziałek wieczorem. Palił się drewniany dom w miejscowości Wrząca w gminie Lutomiersk na terenie powiatu pabianickiego (woj. łódzkie). W ocenie świadków, budynek „płonął jak zapałka”. W pożarze zginęła jedna osoba.

W poniedziałek wieczorem w Sieradzu zapaliło się również mieszkanie w bloku. W chwili dojazdu pierwszych zastępów pożar był już rozwinięty i obejmował niemal całe mieszkanie. W trakcie działań ratowniczych z wnętrza mieszkania strażacy wydobyli ciało mężczyzny.

Oprócz pożarów strażacy 1042 razy wyjeżdżali też do tzw. miejscowych zagrożeń, w których zginęło 16 osób, a 101 zostało rannych. 121 interwencji było związanych z fałszywymi alarmami.

Państwowa Straż Pożarna, poza interwencjami, angażuje się również w pomoc w dobie epidemii koronawirusa. Rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski poinformował we wtorek, że ostatniej doby prowadzone były działania w 53 punktach kontroli granicznej, w których pracowało 252 strażaków-ratowników.

205 strażaków zabezpieczało też 419 polowych izb przyjęć przed szpitalami. 325 interwencji, w których wzięło udział 872 strażaków, było związanych z dowożeniem żywności, leków oraz transportem próbek do badań.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl