fot. https://twitter.com/KGPSP

PSP: Remizy OSP schronieniem dla uchodźców z Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy, w tym rodziny ukraińskich strażaków, znajdują schronienie w remizach Ochotniczej Straży Pożarnej w całym kraju. Państwowa Straż Pożarna szacuje, że miejsca dla uchodźców przygotuje nawet 8 tysięcy jednostek OSP.

„Uchodźcy z Ukrainy znaleźli schronienie w remizach Ochotniczej Straży Pożarnej w całym kraju. Najczęściej są to kobiety z maleńkimi dziećmi, wśród nich są też rodziny ukraińskich strażaków” – poinformowała PSP w poniedziałek na Twitterze.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski, decyzja w sprawie zwiększenia bazy łóżkowej i zabezpieczenia dodatkowych miejsc przez Ochotnicze Straże Pożarne zapadła na posiedzeniu sztabu kryzysowego MSWiA.

Takie punkty zostały już uruchomione w większości województw.

„Nie są one jeszcze bardzo obłożone, są to raczej pojedyncze przypadki, ale jesteśmy gotowi do przyjęcia dość dużej liczby osób” – zaznaczył Kierzkowski.

Poinformował, że PSP szacuje, że miejsca dla uchodźców zostaną uruchomione w nawet 8 tysiącach jednostek OSP w całej Polsce. To niemal połowa wszystkich jednostek w kraju.

„Remizy są do tego świetnie przygotowane” – zapewnił rzecznik PSP.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl