fot. pixabay.com

„Niepodległa” zaprasza do wywieszenia polskiej flagi i wzięcia udziału w akcji #mojaflaga

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza ponownie do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonych barw narodowych z okazji Dnia Flagi 2 maja. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, zrobić jej zdjęcie i udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

 

„Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm i odrobinę optymizmu zgodnie z hasłem +Wszystko będzie dobrze+” – podkreślił dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Kowalski.

„Zapraszamy do akcji każdego, kto już planuje wywieszenie Biało-Czerwonej i zachęcamy do wywieszenia tych, którzy jeszcze tego nie planowali. Wystarczy zrobić zdjęcie wywieszonej flagi i udostępnić w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga” – tłumaczył Jan Kowalski.

„Niepodległa” zachęca do tego, aby wszyscy byli ambasadorami akcji i uczcili Dzień Flagi, która – jak napisano – „od pokoleń jest symbolem wspólnoty i nadziei”.

„Polacy wielokrotnie pokazali, że chcą się angażować w świętowanie ważnych rocznic. Ubiegłoroczna akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. Mamy nadzieję, że w tym roku podobnie wielu okaże dumę z naszych barw narodowych” – powiedział dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

W informacji prasowej podano, że w akcji #mojaflaga dotychczas brali udział m.in. Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci, m.in. Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski czy Marcin Lewandowski. W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa czy profil Łączy Nas Piłka. Do inicjatywy dołączyły również kluby sportowe, jak Skra PGW, Onico Warszawa i Legia.

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi nie tylko 2 maja, ale przez cały weekend majowy oraz dla uczczenia wszystkich ważnych rocznic.

PAP/TV Trwam News

drukuj