fot. PAP/Leszek Szymański

Straż Pożarna: 2250 interwencji w związku z silnym wiatrem

2250 razy interweniowali do dzisiejszego poranka strażacy w związku z silnym wiatrem. Rannych zostało 5 osób. W usuwanie skutków wichur zaangażowanych jest ponad 13 tys. strażaków PSP i OSP.

Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa bez prądu wciąż pozostaje około 76 tysięcy odbiorców. Najtrudniejsza sytuacja jest na południu kraju.

Tylko wczoraj strażacy wyjeżdżali ponad 1780 razy, najczęściej na Dolnym Śląsku – mówi starszy brygadier Paweł Frątczak, rzecznik PSP.

– Również dużo działań przeprowadzono w województwie śląskim, opolskim, małopolskim i podkarpackim. W wyniku nawałnic rannych zostało 5 osób, w tym 1 strażak. Silny wiatr zerwał lub uszkodził dachy na 311 budynkach, w tym 192 budynkach mieszkalnych. Wszystkie te budynki zostały przez strażaków zabezpieczone przy pomocy folii i plandek, aby ograniczyć i tak już powstałe straty z uwagi na fakt, że w wielu regionach silnym regionom towarzyszyły silne opady deszczu – zaznacza Paweł Frątczak.

W związku z silnym wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Mieszkańcom tej części Polski Instytut zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów dotyczących rozwoju sytuacji pogodowej.

 

RIRM

drukuj