fot. PAP/Darek Delmanowicz

Ponad 60 interwencji strażaków w związku z burzami w woj. podkarpackim

Podkarpaccy strażacy wyjeżdżali ostatniej doby 62 razy do usuwania skutków burz, które przechodziły nad regionem. Interwencje polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic oraz posesji i udrażnianiu przepustów drogowych.

Jak poinformował dziś rano rzecznik podkarpackich strażaków, bryg. Marcin Betleja, najwięcej interwencji strażacy odnotowali w powiecie przemyskim.

W sumie strażacy z Podkarpacia ostatniej doby interweniowali w sumie 62 razy. Byli wzywani głównie do wypompowywania wody z piwnic, posesji do udrażniania przepustów drogowych oraz do usuwania połamanych konarów i gałęzi z ulic, chodników i linii energetycznych.

Jak podkreślił bryg. Marcin Betleja, w czasie burz nikt nie został ranny.

W czwartek Wojewódzkie Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Rzeszowie poinformowało, że w związku z opadami ewakuowany został obóz harcerski w Ruszelczycach w powiecie przemyskim. Niemal 70 osób noc spędziło w ośrodku wypoczynkowym, który znajduje się w tej samej miejscowości.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl