PO, PSL i Nowoczesna: będziemy gotowi w razie zwołania dodatkowego posiedzenia Sejmu

Politycy Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej zgodnie deklarują, że będą gotowi na ewentualne zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu. Scenariusza takiego nie wykluczył w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Opozycja chce także przygotować własny projekt reformy wymiaru sprawiedliwości.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował o zamiarze zawetowania dwóch uchwalonych niedawno ustaw – o Sądzie Najwyższym oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Podpisze za to – jak zapowiedział jego rzecznik Krzysztof Łapiński – nowelę ustawy o ustroju sądów powszechnych. Prezydent chce ponadto przygotować, być może we współpracy z ekspertami, własne projekty reformujące KRS i SN.

Decyzja Andrzeja Dudy zaskoczyła liderów Prawa i Sprawiedliwości, którzy wyrażali także w poniedziałek rozczarowanie ruchem prezydenta; zadowoleni z zapowiedzi dwóch wet byli politycy opozycji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl