Przywódcy Rosji, Francji i Niemiec rozmawiali nt. walki z terroryzmem

Przywódcy Rosji, Francji i Niemiec uzgodnili dziś w rozmowie telefonicznej przyspieszenie wymiany danych służących walce z terroryzmem – podała służba prasowa Kremla.

Rozmowa prezydenta Władimira Putina, prezydenta Francois Hollande’a i kanclerz Angeli Merkel odbyła się dzień po zamachu bombowym w petersburskim metrze, w którym zginęło 14 osób, a około 50 zostało rannych.

Według Kremla przywódcy omawiali sytuację na Ukrainie i stan ogłoszonego na wschodzie tego kraju 1 kwietnia zawieszenia broni między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami. Reuters pisze, powołując się na niemieckie źródło rządowe, że Merkel wezwała Putina, by użył swych wpływów na separatystów, by dotrzymywali zawieszenia broni.

Kreml poinformował, że Putin, Merkel i Hollande uzgodnili kontynuowanie kontaktów w sprawach Ukrainy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl