fot. twitter.com/PrzystanekJesus

Przystanek Jezus częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W Kostrzynie nad Odrą trwa 19. edycja Przystanku Jezus. W tym roku przebiega pod hasłem „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Młodzi we współpracy z duszpasterzami głoszą słowo o Jezusie uczestnikom odbywającego się równolegle festiwalu Pol’and’Rock, zwanego wcześniej Woodstockiem.

Ewangelizacja odbywa się poprzez m.in.: teatr, taniec oraz modlitwę. Młodzież głosi świadectwa o odzyskaniu swojej wiary. Zachęca także do udziału w codziennej Eucharystii.

Hasło tegorocznej edycji nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, co realizujemy w naszym programie – powiedział ks. Mateusz Buczma, rzecznik prasowy Przystanku Jezus.

– Codziennie w małym namiocie organizujemy spotkanie, w ramach którego śpiewane są patriotyczne pieśni. Mieliśmy też spotkania z muzykami, którzy swoją twórczością bardzo jasno nawiązują do miłości do Ojczyzny. Dzisiaj są to „Panny Wyklęte” – niesamowicie ciekawy i inspirujący projekt. W prelekcji dr. hab. Jacka Kurzępy również pojawiał się wątek przywiązania do Ojczyzny, migracji, przemian socjologicznych, które się dokonują oraz wyjaśnienie, jak w takim krajobrazie odnaleźć się ze swoim patriotyzmem – wskazał ks. Mateusz Buczma.

W wydarzeniu uczestniczy ponad 500 osób, nie tylko z Polski, ale również z m.in. Malezji, Francji i Niemiec. Festiwal zakończy się 5 sierpnia. Pomysł na organizację Przystanku Jezus powstał w 1999 roku.

RIRM

drukuj