Przyjechali z najdalszych zakątków Polski i świata

Tysiące pielgrzymów z różnych części Polski i świata przybyło do Torunia, by uczestniczyć w uroczystościach związanych z XXIII rocznicą powstania Radia Maryja.

Obecność na uroczystościach rocznicowych jest dla słuchaczy Radia Maryja szczególnie ważna, gdyż pozwala im być bliżej Boga i Maryi. Niektórzy przyjeżdżają co rok, inni są tu po raz pierwszy.  Jak mówi pani Rozalia z Biura Przyjaciół Radia Maryja w miejscowości Złote, Radio Maryja jest jedyną stacją, która szanuje Ojczyznę.

Jestem na obchodach rocznicowych już siedemnasty raz. Wcześniej przyjeżdżał tutaj mój mąż. Przyjeżdżamy, bo kochamy Radio Maryja. Jest to jedyne radio, które mówi prawdę i szanuje Ojczyznę – mówi pani Rozalia.

Wiele osób w Radiu Maryja odnajduje ważne w dzisiejszych czasach wartości, którymi są modlitwa i rodzina. Słuchacze są wdzięczni, że 23 lata temu powstało takie dzieło.

Przyjechaliśmy świętować XXIII rocznicę powstania Radia Maryja. Dziękujemy bardzo, bardzo serdecznie wszystkim ojcom a szczególnie ojcu Dyrektorowi, założycielowi Radia Maryja za to dzieło i za wszystkie dzieła, które powstały przy radiu – mówią pielgrzymi miejscowości Raczyn przy parafii pw. św. Floriana.
O istnieniu Radia Maryja dowiedziałam się przez przypadek. Od tego czasu znacznie więcej się modlę. Gdyby nie było tego radia i telewizji, sama nie modliłabym się tak często. Słucham Radia Maryja i ubogacam się wewnętrznie. To dodaje mi siły – dodaje pielgrzymująca z miejscowości Złote.
W samej już nazwie jest powiedziane „Rodzina Radia Maryja”, więc tworzymy tę rodzinę. Nie ważne, czy jesteśmy z Wieliczki, Czarnochowic, Gdańska czy ze Szczecina. Jesteśmy Rodziną a bez rodziny kraj nie jest nic wart. To właśnie motywuje nas, żebyśmy tu przyjeżdżali i spotykali się razem. Rodzina Radia Maryja jest wzorem dla wszystkich Polaków – mówił pielgrzym z miejscowości Borzęcin Dolny.

Wczesna pora i ujemna temperatura na dworze nie przeszkadza słuchaczom w pielgrzymowaniu. Uroczystości związane z rocznicą powstania Radia Maryja dodają im siły i radości.

Wyjechaliśmy o drugiej w nocy. Jesteśmy tutaj od samego rana i byliśmy na miejscu budowy świątyni, wotum wdzięczności Janowi Pawłowi II. Widzieliśmy przepiękną figurę Matki Bożej i aniołów – mówi pielgrzymująca z Legnicy.
Wrażenia są niesamowite, piękne anioły, piękna Matka Boża. Atmosfera jest wspaniała, wszyscy są radośni, uśmiechnięci. Tak może być tylko w Rodzinie Radia Maryja – dodaje parafianka z Płocka.
Wyjechaliśmy o trzeciej rano. To była wielka radość, że jedziemy na taką uroczystość. Niech żałują ci, którzy chcieli być, a nie mogli. Pozdrawiamy ich wszystkich. Tu jest tak miła atmosfera, że jak się tutaj przyjeżdża to się dostaje nowe serce. Dostaje się skrzydełka. Tu się żyje. Widać, że tutaj rozwija się Polska i życzę, żeby wszyscy byli tacy dla Radia Maryja jak te grupy, które tutaj przyjeżdżają – mówi pielgrzymująca ze Świdnicy.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl