Przeszukania w Kompanii Węglowej

ABW przeszukała siedzibę Kompanii Węglowej S.A. oraz biura jednej z należących do niej kopalń – poinformował rzecznik Agencji Maciej Karczyński.

Ma to związek z śledztwem prowadzonym przez prokuraturę w Katowicach. Funkcjonariusze weszli do pomieszczeń Kompanii rano; zabezpieczyli dokumentację.

– W 2014 roku z ABW uzyskałem informacje o możliwych nieprawidłowościach w sektorze górniczym. Te informacje zostały przez nas wspólnie sprawdzane, jak również poszerzane. Ten cały materiał przekazaliśmy do prokuratury, która następnie wszczęła śledztwo. Jest ono prowadzone w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez zarząd Kompanii Węglowej S.A. Śledztwo powierzono właśnie naszej delegaturze w Katowicach i w ramach tych czynności zleconych przez prokuraturę dzisiaj nasi funkcjonariusze weszli do pomieszczeń Kompanii Węglowej, jak również biura jednej z należącej do niej kopalń – wyjaśnia Maciej Karczyński.    

W czynności funkcjonariusze ustalili, że zarząd spółki naraził firmę na wielomilionową szkodę majątkową. Nieprawidłowości miały mieć miejsce przy okazji umowy na sprzedaż gazu niskometanowego przez oddział KWK „Brzeszcze” oraz budowę tam stacji odmetanowania.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl