(fot.PAP)

Przesłanie do Narodów Polski i Rosji

9 września we wszystkich kościołach odczytane zostanie „Wspólne przesłanie do narodów Polski i Rosji” zapowiedziano w komunikacie po obradach Rady Biskupów Diecezjalnych na Jasnej Górze – informuje biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski. 

Jak podało biuro prasowe KEP, w spisanym po obradach komunikacie, biskupi zaznaczyli, że podpisane 17 sierpnia Przesłanie do narodów Polski i Rosji „otwiera nowy rozdział w relacjach między naszymi Kościołami i narodami”. Dodali także, że droga pojednania Polaków i Rosjan wiedzie „nie poprzez spektakularne polityczne gesty, ale przez odkrywanie prawdy o trudnej przeszłości, przez gotowość do wzajemnego wybaczania sobie win i wezwanie do wspólnego dawania świadectwa Ewangelii, zwłaszcza wobec niełatwych współczesnych wyzwań”.

„Wspólnym wysiłkiem udało się postawić drogowskaz nie tylko dla chrześcijan, ale dla wszystkich ludzi dobrej woli” – napisali biskupi.

Rada Biskupów Diecezjalnych obradowała w sobotę. Tego dnia Rada Biskupów Diecezjalnych przyjęła także instrukcję o zarządzaniu kościelnymi dobrami materialnymi. Przygotował ją zespół pod kierownictwem metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Wskazówki te mają służyć „właściwemu zarządzaniu dobrami materialnymi, które wyrastają z ofiarności wiernych i stanowią wspólne dobro Kościoła, umożliwiając wypełnianie jego misji ewangelizacyjnej”.

Spotkanie poświęcono także nowej ewangelizacji i planach na Rok Wiary.

W niedzielę na Jasnej Górze, biskupi biorą udział w uroczystościach Matki Bożej Częstochowskiej.

RIRM/PAP
drukuj