fot. twitter.com

Przed siedzibą TK trwa manifestacja w obronie polskich reform sądownictwa

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie trwa manifestacja w obronie polskich reform sądownictwa. Demonstracja licznie zgromadziła zasłużonych działaczy antykomunistycznych, między innymi Krzysztofa Wyszkowskiego i Andrzeja Gwiazdę.        

Obecni są też pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości. Manifestacja rozpoczęła się od modlitwy i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. List do uczestników zgromadzenia skierował przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda.

Podczas manifestacji głos zabrał Adam Borowski, szef komitetu „Suwerenni”, który jest organizatorem wydarzenia. Działacz opozycji antykomunistycznej mówił między innymi o ingerencji unijnych urzędników w polskie reformy sądowe.

– Wymiar sprawiedliwości nie podlega kompetencjom UE. To nasze suwerenne prawo. To, co robią urzędnicy unijni, to nadużywanie prawa. Oni nie mają prawa ingerować w ustrój wymiaru sprawiedliwości. Nasza obecność tutaj to nie tylko poparcie dla reformy, to także obrona naszej suwerenności – mówił Adam Borowski.

Manifestacja w obronie reformy wymiaru sprawiedliwości odbywa się pod hasłem „Obrońmy naszą suwerenność”.

Zgromadzenie to wyraz wsparcia dla rządu i prezydenta w obliczu nieustających ataków na reformę wymiaru sprawiedliwości.

RIRM

drukuj