Inauguracja kampanii prezydenta A. Dudy – 15 lutego

15 lutego oficjalna inauguracja kampanii prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent ma ogłosić program na kolejne lata. Wcześniej może być już znany sztab wyborczy. Według nieoficjalnych informacji, na jego czele ma stanąć europoseł Joachim Brudziński.

W trakcie konwencji planowane są wstępnie cztery wystąpienia. Na pewno głos zabiorą prezes PiS-u Jarosław Kaczyński oraz prezydent Andrzej Duda. Prezydent ma podsumować swoją kadencję i ogłosić program na kolejne lata. To oficjalna inauguracja kampanii, bo w praktyce wyścig po reelekcję trwa już od dawna. Andrzej Duda jeździ po kraju.

 – Dla prezydenta Andrzeja Dudy dużo ważniejsze niż rozmowy z innymi politykami w studio telewizyjnym, są rozmowy z Polakami. Pan prezydent finalizuje w tym momencie wizyty we wszystkich powiatach w Polsce. Jest pierwszą głową państwa po 1989 roku, która odwiedziła wszystkie powiaty – mówi zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Nieoficjalnie mówi się, że na czele sztabu prezydenta stanie europoseł Joachim Brudziński. Ma odpowiadać za sprawy operacyjne. Sprawy programowe będą z kolei odpowiedzialnością byłej premier Beaty Szydło, która już przecież stała na czele kampanii Andrzeja Dudy w roku 2015. Skład sztabu wyborczego – to także nieoficjalne informacje – mieliby uzupełnić wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, rzecznik Błażej Spychalski, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, a także posłowie Krzysztof Sobolewski, Radosław Fogiel i wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl