fot. PAP/Marcin Obara

B. Spychalski: Apelujemy do opozycji o niewykorzystywanie sprawy koronawirusa w kampanii wyborczej

Apelujemy do opozycji, by sprawy koronawirusa, co do której na bieżąco przekazujemy informacje, nie wykorzystywać politycznie, w szczególności w kampanii wyborczej – tak rzecznik prezydenta Błażej Spychalski odniósł się do apelu Roberta Biedronia o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. koronawirusa.

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń zaapelował w środę do prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z sytuacją dotyczącą koronawirusa.

„Usiądźmy ponad podziałami i porozmawiajmy na ten temat” – mówił na konferencji prasowej przed szpitalem w Nowym Mieście Lubawskim Robert Biedroń.

„Apelujemy do opozycji, by sprawy koronawirusa, w której na bieżąco, w pełni przekazujemy informacje, nie wykorzystywać do bieżącej działalności politycznej, a w szczególności kampanii wyborczej. Jeżeli opozycja chce pomagać w tym zakresie, to apeluje, by nie produkowała fake newsów” – powiedział PAP rzecznik prezydenta.

Nawiązał do doniesień – zdementowanych przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę, że za test na obecność koronawirusa musi zapłacić pacjent.

„W tej chwili każdy pacjent, który trafia do szpitala z podejrzeniem objawów lub zarażenia koronawirusem, ma badanie bezpłatne” – zapewnił w rozmowie z środowym „Super Expressem” Waldemar Kraska.

Błażej Spychalski odniósł się też do zaproszenia na spotkanie z kołem Konfederacji, jakie posłowie Jakub Kulesza i Krzysztof Bosak skierowali do prezydenta Andrzeja Dudy. Posłowie chcą przedstawić argumenty za zawetowaniem trzech ustaw, m.in. przewidującej rekompensatę dla mediów publicznych.

„Prezydent spotyka się z parlamentarzystami w różnych konfiguracjach. Pan Bosak nie tak dawano temu był na zaproszenie pana prezydenta w Pałacu Prezydenckim w związku z ustawami sądowymi. Prezydent spotyka się z parlamentarzystami, kiedy uznaje to za ważne” – zapewnił Błażej Spychalski.

PAP

drukuj