fot. PAP/Radek Pietruszka

Protestujący rolnicy opublikują mapę przedstawiającą rezultaty spotkań z europosłami

Rolnicy z Oddolnego Ogólnopolskiego Protestu Rolników przedstawią za kilka dni mapę, na której chcą pokazać szczegóły dotyczące spotkań z europosłami. Dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej, Monika Przeworska, powiedziała, że nie wszyscy posłowie do Parlamentu Europejskiego wyrazili zainteresowanie rozmową z gospodarzami.

Przez wiele tygodni rolnicy blokowali drogi domagając się m.in. wprowadzenia zakazu importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i rewizji tzw. Zielonego Ładu.

W kwietniu zmienili oni formę protestu. Gospodarze chcą dotrzeć do osób, które podejmują decyzje. Odwiedzają biura posłów, senatorów i europarlamentarzystów.

– Za kilka dni zostanie opublikowana mapa, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić, jak wyglądała rozmowa z konkretnym europarlamentarzystą z danego regionu, żeby pokazać całemu społeczeństwu, jak „ciężko” pracują europarlamentarzyści, bo okazuje się, że nie wszyscy wyrazili w ogóle zainteresowanie czy chęć spotkania się z rolnikami ze swojego terenu, a wszędzie tam, gdzie te spotkania były, wiązały się z tym, że rolnicy przekazali petycję – pismo, które w sposób szczegółowy przedstawiało postulaty, z jakimi rolnicy wychodzili na ulice i drogi – mówiła dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej, Monika Przeworska.

Rolnicy w ostatnich tygodniach pracują też w powołanych przez siebie grupach roboczych, które zajmują się szukaniem rozwiązań problemów, z jakim zmaga się sektor.

Gospodarze są otwarci na dialog z rządem. Rolnicy otrzymali niedawno zapewnienia, że premier Donald Tusk spotka się z przedstawicielami protestujących. Jak na razie do takiego spotkania nie doszło.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl