Protestujący rolnicy chcą rozmawiać z rządem

Protestujący rolnicy mają spotkać się dziś z wiceminister rolnictwa Zofią Szalczyk w Koszalinie. Gospodarze domagają się rozmów ze stroną rządową nt. procederu wyprzedaży polskiej ziemi tzw. słupom.

Rolnicy przypominają, że obietnice dialogu i realizacji postulatów padły ze strony resortu rolnictwa w styczniu ub.r. Do tej pory rząd pozostaje bierny. Rolnicy alarmują, że do procederu wyprzedaży ziemi dochodzi w całym kraju.

Rolnicy protestują, przez dwa dni gospodarze blokowali drogę krajową nr 10. Protest na Wałach Chrobrego w Szczecinie trwa już od 14 stycznia.

Dziś protestujący udadzą się do Koszalina by powitać wiceminister rolnictwa Zofią Szalczyk. Chcemy się dowiedzieć dlaczego rząd lekceważy rolników – powiedział Edward Kosmal, przewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego.

– W związku z tym, że do Koszalina przybywa pani wiceminister, Komitet podjął decyzję, że będzie zorganizowana pikieta przed Urzędem Wojewódzkim. Chcemy przywitać panią minister, która zobowiązała się i 13 stycznia 2013 r. podpisała z nami ustalenia, że będą prowadzone rozmowy z komitetem protestacyjnym w ciągu miesiąca na temat nowelizacji prawa ws. obrotu ziemią, jak również w realizacji postulatów. Niestety do tej pory tych rozmów nie było. Chcemy zapytać, dlaczego tak się stało, że pewne rzeczy zostały obiecane, a rząd nie realizuje nawet tych ustaleń, które podpisał – powiedział Edward Kosmal.

Rada Krajowa „Solidarność” podjęła decyzję, że pod koniec miesiąca odbędzie się Ogólnopolska Akcja Protestacyjna. Forma protestów nie jest jeszcze znana.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl