Protest przeciwko konsolidacji przemysłu zbrojeniowego

W Grudziądzu rozpoczyna się manifestacja przeciwko konsolidacji przemysłu zbrojeniowego. Ponad 96 proc. pracowników sprzeciwia się wniesieniu tych zakładów do Bumar sp. z o.o. – wynika z referendów przeprowadzonych w Wojskowych Przedsiębiorstwach Remontowo Produkcyjnych.

Pracownicy protestują również przeciw stosowaniu nacisku na Rząd RP ze strony cywilnej zbrojeniówki w celu bezzwłocznej i bezwarunkowej konsolidacji. Od 25 stycznia br. w poszczególnych Wojskowych Przedsiębiorstwach Remontowo Produkcyjnych trwa pogotowie protestacyjne.

Tymczasem Zarząd Zakładowy NSZZ Solidarność Pracowników Wojska i Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu zorganizowała dziś protest w obronie miejsc pracy także w firmach kooperujących.

– Pikieta miała się odbyć dziś w Warszawie przed urzędem Rady Ministrów. Akcja została chwilowo zawieszona ze względu na informacje, które otrzymaliśmy na spotkaniu z panem generałem Skrzypczakiem. Jednak manifestacja odbędzie się w Grudziądzu ze względu na zainteresowanie pracowników i mieszkańców tego miasta. Akcja jest skierowana przeciwko działaniom rządu, które zmierzają do konsolidacji poprzez wniesienie akcji wojskowych zakładów uzbrojenia jak i innych 11 WPRP  do Bumar spółka z o. o. – powiedział Wojciech Ostrowski, przew. Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Wojska.

Komitet protestacyjny przyjął także postulaty skierowane do Rządu RP.  Związkowcy wskazują w nich m.in. na tragiczne skutki jakie dla wielu rodzin pracowników wywoła bezmyślna konsolidacja zakładów. Zarząd zaznacza, również, że należy dokończyć wewnętrzną restrukturyzację organizacyjną i finansową w zadłużonej Grupie Bumar.

– Najważniejszym postulatem było to, żeby nie dokonywać tzw. konsolidacji administracyjnej tylko żeby była to konsolidacja oparta na przesłankach tak gospodarczych, jak i finansowych. Dokładnie chodzi nam o konsolidację produktowa, czy programową, w której zachowujemy swoją niezależność  jako firmy. Możemy natomiast współpracować z grupą Bumar – dodał Wojciech Ostrowski.
Zaproszenie Manifestacja

kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl