Protest frankowiczów przed siedzibą KNF-u

Frankowicze pikietują przed siedzibą Komisji Nadzoru Finansowego. Dziś mija miesiąc, od złożenia przez Prezydenta Andrzeja Dudę projektu ustawy do Komisji Nadzoru Finansowego, która miała przeanalizować jej skutki finansowe.

Dlatego pod siedzibą, trwa protest. Frankowicze chcą się dowiedzieć czy wyliczenia przygotowane przez Komisję Nadzoru Finansowego okażą się wyłącznie przychylne bankom.

Akcja przed siedzibą KNF-u będzie trwała cały dzień. O godzinie 15:00 nastąpi oficjalne spotkanie – mówi Mariusz Zając, sekretarz Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”.

– Mija miesiąc, od kiedy pan prezydent złożył do KNF-u projekt ustawy i poprosił o wyliczenia. Po miesiącu KNF nadal nie ma tych wyliczeń. Tak naprawdę nie wiadomo dlaczego, ponieważ tego typu wyliczenia można pobrać z banku w przeciągu 48 godzin, a nie dwóch miesięcy, jak zapowiada KNF. Dlatego uważamy, że to jest po prostu wstyd dla nadzoru finansowego, by tak podstawowe dane, jak chociażby wielkość, wartość kredytów, które banki udzielały, były tak długo pobierane – podkreśla Mariusz Zając.

Protestujący nie wykluczają akcji okupacyjnej. Podkreślają, że wiele rodzin jest już w tragicznej sytuacji i zgłasza stowarzyszeniu chęć takich działań.

Oprócz projektu prezydenckiego, stowarzyszenie przygotowuje wraz z posłami Kukiz’15 oraz częścią posłów Prawa i Sprawiedliwości projekt, który ma być wprowadzony do Sejmu.

RIRM

drukuj