fot. pixabay.com

Wielotysięczny protest przed parlamentem w Portugalii; pracownicy sfery budżetowej domagają się podwyżek

Ponad 10 tys. pracowników sfery budżetowej, w tym głównie nauczycieli, protestuje w środę przed budynkiem Zgromadzenia Republiki, czyli parlamentu Portugalii w Lizbonie. Demonstranci domagają się podwyższenia płacy minimalnej.

Władze lewicowego syndykatu CGTP, głównego organizatora protestu, ogłosiły, że zaproponowana przez socjalistyczny rząd Antonia Costy podwyżka miesięcznej płacy minimalnej z 740 do 820 euro jest zbyt niska.

Manifestanci demonstrują przed siedzibą parlamentu, gdzie w środę trwa debata nad budżetem na 2024 rok. Protestujący chcą, aby wartość płacy minimalnej wyniosła co najmniej 910 euro i sukcesywnie wzrastała do poziomu 1000 euro.

W środę do późnego wieczora spodziewany jest chaos komunikacyjny w centrum Lizbony. Udział w manifestacji przed parlamentem zapowiedziało kilkadziesiąt organizacji zawodowych, głównie nauczycielskich.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl