Prokuratura zbada sprawę GetBacku

Prokurator Krajowy powołał specjalny zespół, który ma zbadać sprawę GetBacku. Chodzi o komunikat, który spółka zajmująca się wierzytelnościami wydała w połowie kwietnia o rzekomym otrzymaniu finansowania przez Polski Fundusz Rozwoju i PKO BP.

Czterech prokuratorów, dwóch funkcjonariuszy CBA oraz trzech asystentów prokuratora zajmą się wyjaśnieniem sprawy GetBacku. Zespół przeprowadzi śledztwo dotyczące rozpowszechniania nieprawdziwych informacji za pośrednictwem mediów przez członków zarządu spółki. Fałszywy komunikat dotyczył rzekomego finansowania spółki w wysokości 250 mln zł przez Polski Fundusz Rozwoju i PKO BP. Obie instytucje natychmiast zdementowały informacje, że prowadzą jakiekolwiek rozmowy w tej sprawie. W efekcie rada nadzorcza odwołała natychmiast ze stanowiska prezesa spółki. Rezygnację z funkcji złożyli także dwaj członkowie rady. Nowy prezes w krótkim czasie również zrezygnował z członkostwa w radzie i zarządzie spółki. To wywołało reakcję Komisji Nadzoru Finansowego, która złożyła wniosek do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jak się okazuje, podejrzeń, co do nieprawidłowości w działaniu zarządu, jest więcej, m.in. działanie na szkodę spółki, łamanie ustawy o rachunkowości, a także podawanie fałszywych informacji w raportach i sprawozdaniach.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl