Prokuratura nie ujawnia szczegółów przesłuchania D. Tuska

Przesłuchanie Donalda Tuska odbyło się w rzeczowej, kulturalnej atmosferze – powiedział w czwartek dziennikarzom Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej. Prokuratura nie ujawnia szczegółów przesłuchania ani treści zeznań.

Po przesłuchaniu byłego polskiego premiera, obecnego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, Arkadiusz Jaraszek powiedział, że dotyczyło ono „wszelkich okoliczności” związanych z nieprawidłowościami i niedopełnieniem obowiązków w kwietniu 2010 r. przez funkcjonariuszy publicznych, w tym przez ówczesnych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, związanych z nieuczestniczeniem w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej na terenie Federacji Rosyjskiej, a następnie nieprzeprowadzeniem sekcji po przewiezieniu ciał do Polski.

Rzecznik dodał, że w toku postępowania przesłuchiwane są wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat tej sprawy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl