Prokuratura nęka proboszcza z Kamiennej Góry

Prokuratura nęka proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze za upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej – alarmuje poseł Marzena Machałek.

Poseł zapowiada, że jeszcze dziś wyśle w tej sprawie skargę do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta.

Chodzi o pamiątkową tablicę, upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, która została odsłonięta i poświęcona w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kamiennej Górze. Posłowi Ruchu Palikota nie spodobała się biało-czerwona szachownica na piersi szarego orła. Uznał to za znieważenie godła Polski i złożył zawiadomienie do prokuratury, aby tą sprawę podjęła.

Poseł Marzena Machałek poinformowała, że dwa dni temu do proboszcza ks. Aleksandra Siemińskiego przyszli policjanci, którzy zaczęli mierzyć tablicę, robić zdjęcia i zapowiedzieli wezwanie kapłana do prokuratury w celu przesłuchania.

– To sytuacja kuriozalna, która woła o pomstę do nieba; w sytuacji kiedy ewidentnie nie ma popełnienia przestępstwa, żeby prokuratura wydawała publiczne środki na badanie sprawy, której nie ma. Nie ściga się przestępców, nie ma pieniędzy na podstawowe działania policji i prokuratury, a tu marnotrawi się publiczne pieniądze na zlecenie Palikota, który od dawna wiadomo, że ma pogardliwy stosunek do wartości chrześcijańskich i patriotycznych – powiedziała poseł Marzena Machałek.

W związku z tym poseł kieruje skargę do Andrzeja Seremeta na działanie prokuratury w Kamiennej Górze. Chce także, aby prokurator generalny objął postępowanie dotyczące księdza proboszcza specjalnym nadzorem.

– Jest to skarga, postępowanie prokuratury w Kamiennej Górze, która moim zdaniem po pierwsze szykanuje księdza, a po drugie marnotrawi publiczne pieniądze. W moim odczuciu jest to niedopuszczalne. Jest to tablica smoleńska, a symbole patriotyczne i chrześcijańskie są czczone i objęte modlitwą chyba jak nigdzie w Kościele. Podejście takie jest kuriozalne. Według prawników i według opinii, żeby zaszło przestępstwo znieważenia godła musi być intencja. Bardziej można byłoby widzieć znieważenie godła jeśli mamy akcję „Orzeł może” i karykatury orła z czekolady niż sprawę w Kamiennej Górze, w kościele parafialnym gdzie została umieszczona tablica, gdzie ta tablica ma godne miejsce, gdzie została otoczona czcią i modlitwą – dodaje poseł Marzena Machałek.

Skarga na postępowanie prokuratury w Kamiennej Górze, złożona przez poseł Marzenę Machałek [Czytaj]

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl