Fot. PAP

Prokuratura lekceważy fakt poniżania o. Tadeusza Rydzyka

Prokuratura po raz kolejny zlekceważyła fakt, że poniża się o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja – powiedział Ryszard Nowak.

Ryszard Nowak, w imieniu Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie ws. znieważenia Dyrektora katolickiej rozgłośni przez ponad 40 internautów na portalu „Gazety Wyborczej”.

Także Prokuratura Rejonowa Warszawa – Ochota, która roboczo zajmowała  się sprawą odmówiła wszczęcia dochodzenia ze względu – jak stwierdziła – na niską szkodliwość społeczną.

Zażalenie komitetu na decyzje prokuratury do Sądu Rejonowego w Warszawie zostało odrzucone.

Teraz do sądu trafił kolejny wniosek ws. odmowy przyjęcia zażalenia.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest wielkim autorytetem dla milionów osób, a więc powinien być szczególnie chroniony. Jeżeli prokuratura po raz kolejny twierdzi, że nawoływanie do zabicia o. Tadeusza Rydzyka to niska szkodliwość społeczna to uważam, że prokuratura robi wszystko, żeby sprawę umorzyć – powiedział Ryszard Nowak.

Ponadto Ryszard Nowak zapowiedział, że  stowarzyszenie w razie kolejnych oporów prokuratury będzie podejmowało dalsze kroki prawne.

Wysłaliśmy kolejne zażalenie do sądu. Jeżeli prokuratura w dalszym ciągu będzie udawała, że nic się nie dzieje to pojedziemy do Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego i przedstawimy całą dokumentację. Prokuratura działa niezgodnie z prawem. Jako stowarzyszenie mamy prawo przejrzeć akta sprawy i mamy prawo odwołać się od decyzji o umorzeniu dochodzenia. Prokuratura twierdzi, że takiego prawa nie mamy. A więc prokuratura złamała prawo. Podobnych przypadków, gdzie prokuratura umarzała sprawę, a my się odwoływaliśmy było wiele – zaznaczył Ryszard Nowak.

 

Wypowiedź Ryszarda Nowaka

Audio MP3
Pobierz

RIRM

Strona 1 Strona 2 Strona 3
drukuj