fot. PAP/Marcin Obara

Projekt ustawy o zerowym PIT dla osób do 26. roku życia skierowany do sejmowej Komisji Finansów Publicznych

Projekt ustawy ws. zerowego PIT – u dla osób do 26. roku życia został skierowany do sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Tak zdecydowali posłowie na trwającym posiedzeniu Izby Niższej Parlamentu.

Dokument, którego autorem jest PiS, znosi podatek PIT dla młodych pracowników, których dochody nie przekroczą 85,5 tys. zł. Głosowanie nad ustawą ma odbyć się na koniec trwającego posiedzenia.

Poseł PiS Wiesław Jańczyk wskazał w Sejmie, że dzięki regulacjom młodzi pracownicy w skali roku uzyskają jedno wynagrodzenie więcej.

– Jeżeli popatrzymy na inne kraje Europy, to żaden projekt w tej sferze nie jest tak daleko idący, nie jest tak nowoczesny, jak projekt przedłożony przez rząd PiS. (…) Osoby, które będą stabilnie pracować, tak jak do tej pory, uzyskają jakby jedno więcej wynagrodzenie w skali roku – podkreślił Wiesław Jańczyk.

Zerowy PIT dla osób do 26. roku życia to jedno z założeń tzw. nowej piątki PiS. Według szacunków rządu z rozwiązania skorzysta około 2 mln pracowników. Regulacja ma wejść w życie od 1 sierpnia.

Premier Mateusz Morawiecki informował w Sejmie, że w tym roku na program trafi 1 mld zł, a w przyszłym co najmniej 2,5 mld zł [czytaj więcej].

RIRM/TV Trwam News

drukuj