fot. PAP/Darek Delmanowicz

Ostatnie dni na złożenie PIT-u

Kończy się czas na złożenie PIT-u. By ułatwić podatnikom rozliczenie z Urzędem Skarbowym, placówki wyjątkowo będą otwarte również w poniedziałek.

Co roku termin składania zeznań podatkowych mijał 30 kwietnia. Teraz z powodu epidemii został on przedłużony do 1 czerwca – powiedziała  rzecznik Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

– Dotyczy to wszystkich zeznań rocznych PIT – od PIT-36 do PIT-39 – dodała.

By ułatwić podatnikom złożenie PIT-u, urzędy skarbowe będą otwarte jeszcze nie tylko w najbliższy piątek, ale także w poniedziałek.

– Ale zachęcamy do elektronicznej możliwości kontaktu z Urzędem Skarbowym poprzez e-PUAP, e-mail, czy też przez usługę Twój e-PIT, przez system e-deklaracje również – przypomniała Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

Do 1 czerwca podatnik może złożyć również korektę swojego zeznania podatkowego. Jeśli przekroczy ten termin, nie będą wyciągane wobec niego żadne konsekwencje.

– W sytuacji oczywiście, kiedy będzie z tej korekty wynikała dopłata podatku, podatnik będzie musiał ją uiścić – podkreśliła rzecznik.

W rozliczeniach PIT-ów pomagają Koła Radia Maryja w całej Polsce, działające przy parafiach.

– My nie tylko doradzamy, my te PI-y wypełniamy, ale zanosimy jeszcze do Urzędu Skarbowego zaznacza pani Jadwiga z Biura Radia Maryja w Gdyni przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka.

Wielu ludzi z takiej pomocy korzysta.

– Bardzo dużo PIT-ów ludzie przynoszą, tych ZUS-owskich PIT-ów do rozliczania do przekazania tego 1 procenta – dodała pani Jadwiga.

1% podatku można przekazać również na Fundację Nasza Przyszłość, która kształtuje rozwój dzieci i młodzieży.  

TV Trwam News

drukuj