fot. flickr.com

Ustawa o policji w Senacie

W tym tygodniu, w Senacie będą prowadzone prace nad ustawą o policji, która reguluje zasady prowadzenia kontroli operacyjnych przez służby. Projekt ma wykonać wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który prawie dwa lata temu zakwestionował obecne przepisy w tej sprawie. Dziś zajmą się nim senackie komisje, a w czwartek cały Senat.

PO i Nowoczesna podnoszą, że zmiany dają PiS-owi możliwość niekontrolowanej inwigilacji. Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się z tą opinią, choć – jak wskazuje senator Michał Seweryński – opozycja ma prawo do swojego zdania na ten temat.

Zarzuty opozycji są czymś normalnym w demokracji. Dzisiaj w tym celu  będzie posiedzenie komisji i szczegółowa dyskusja, żeby się zapoznać z zaletami i wadami tej ustawy. Także będę miał swoje zdanie dopiero po posiedzeniu tej komisji – mówi senator Michał Seweryński.

Prawo i Sprawiedliwość chce zakończyć proces legislacyjny przed 6-tym lutego, gdy wygasną obecnie obowiązujące przepisy dotyczące billingów i kontroli operacyjnej policji.

RIRM

drukuj