Prof. J. Szyszko o COP23: Polska pokazała się jako strona, która potrafi prezentować swoje sukcesy

Szczyt klimatyczny w Bonn już za nami. Polskę reprezentował minister środowiska, profesor Jan Szyszko. Teraz będziemy wyczekiwać kolejnego tego typu spotkania, tym razem w Katowicach.

35 tys. uczestników z całego świata wzięło udział w konferencji klimatycznej COP23 w Bonn. Wśród nich także delegacja polska na czele z ministrem środowiska profesorem Janem Szyszko.

– Polska pokazała się jako strona, która po pierwsze, wie, o czym mówi, która potrafi prezentować swoje sukcesy i swoją pozycję, która potrafi rozmawiać ze wszystkimi stronami świata – powiedział prof. Jan Szyszko, minister środowiska.

Uczestnicy szczytu przyjęli propozycje rozwiązań wprowadzających w życie porozumienie paryskie.

– Ostatecznie zrobiliśmy tutaj to, co było do zrobienia. Chciałbym podkreślić, że zostało to zrobione z dobrym rezultatem. Pozwólcie mi zwrócić uwagę na nasze główne osiągnięcie szczytu COP23. Uczyniliśmy duży krok naprzód, osiągnęliśmy porozumienie w kwestii dalszego rozwoju porozumienia paryskiego – podkreślił minister środowiska.

Podczas konferencji w Bonn Polska została wybrana organizatorem przyszłorocznego szczytu COP24. To wtedy ostatecznie ma zostać przyjęty pakiet klimatyczny.

– Mają podjąć wszystkie państwa świata zobowiązania swoje, aby działać w kierunku koncepcji zrównoważonego rozwoju i dać konkretną mapę działania, co poszczególne państwa świata mają robić od roku 2020 – mówił prof. Jan Szyszko.

W grudniu przyszłego roku Polska już po raz trzeci zajmie się organizacją szczytu klimatycznego.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl