Problem fali uchodźców trzeba rozwiązać, a nie chować pod dywan

Wiceprezes PiS Beata Szydło zabrała dziś w Koszalinie głos na temat uchodźców.

Podczas konferencji prasowej kandydatka PiS na premiera mówiła, że w dyskusji o kryzysie, który przechodzi Unia Europejska, trzeba brać pod uwagę interes wszystkich państw członkowskich i rozwiązań systemowych.

Szydło podkreślała, że nadszedł czas na podjęcie niezbędnych decyzji w sprawie napływającej do Europy fali uchodźców.

Trzeba tutaj naprawdę dużo rozwagi, bo mam wrażenie, że do tej pory nie podejmowano tych decyzji, które miały by rozwiązać problem. Próbowano tylko działać na takiej zasadzie, że kiedy już jest problem to szukamy gwałtownie jakiś rozwiązań. W tej sprawie jest potrzebne rozwiązanie systemowe – zaznaczyła wiceprezes PiS.

Wiceszefowa Prawa i Sprawiedliwości odniosła się również do podróży prezydenta Andrzeja Dudy do Niemiec. Powiedziała, że wizyta w Berlinie miała zarówno bardzo dobry klimat jak i dobre recenzje.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl