Szefowa rządu spotkała się z szefami służb ws. bezpieczeństwa

Premier Beata Szydło spotkała się dziś z szefami służb w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. Po spotkaniu podkreśliła, że możemy czuć się bezpieczni, nie zwalnia to jednak rządzących z obowiązku, żeby cały czas to bezpieczeństwo monitorować.

Wśród uczestników spotkania, oprócz komendantów Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej, był również szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Tematem rozmów była ocena stanu bezpieczeństwa w Polsce, m.in. w związku z zamachami terrorystycznymi w Paryżu.

– Ostatnie wydarzenia we Francji, ale również w tej chwili akcje prowadzone w Brukseli, na pewno są przez wielu naszych obywateli mocno dyskutowane. Ludzie mają prawo do tego, żeby obawiać się o swoje bezpieczeństwo, dlatego będziemy takie spotkania, jak to dzisiejsze, odbywali bardzo regularnie. Na tym dzisiejszym spotkaniu szefowie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo naszych obywateli zdali raporty. Zostały również wydane już konkretne rekomendacje do podejmowania. Będziemy te spotkania odbywali regularnie. Mogę dziś tylko powiedzieć, że Polacy mogą czuć się bezpieczni, biorąc pod uwagę zaangażowanie i pracę naszych służb – zapewniła premier.

Beata Szydło podziękowała jednocześnie funkcjonariuszom, którzy czuwają nad bezpieczeństwem obywateli.

Szefowa polskiego rządu na konferencji prasowej była także pytana o stanowisko ws. przyjmowania zaproponowanych kwot uchodźców. Podkreśliła, że sytuacja po Paryżu uległa zmianie, dlatego Polska będzie przekonywać partnerów w Unii Europejskiej, by „usiąść do stołu” i ponownie się nad tym zastanowić.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj