Na posiedzeniu rządu m.in. o projekcie Prawa zamówień publicznych

Dzisiejsze posiedzenie rządu zdominują dwie kwestie – projekt ustawy Prawo zamówień publicznych, a także propozycje przepisów dotyczących ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego.

W porządku obrad znajdą się także dwa wnioski do prezydenta o przedłużenie pobytu Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Bałkanach oraz w Republice Środkowoafrykańskiej.

Pod koniec października rząd Ewy Kopacz przyjął projekt ustawy o prawie zamówień publicznych. Ze względu na koniec kadencji ówczesnego parlamentu, projekt nie trafił do Sejmu. Teraz zajmie się nim rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Założeniem nowych przepisów jest uelastycznienie i elektronizacja udzielania zamówień publicznych, promowanie ich społecznych celów i polepszenie dostępu małych i średnich przedsiębiorstw do przetargów.

Ponadto rząd zajmie się projektem ustawy o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego. Zmiany mają umożliwić ponowne wykorzystanie i przetwarzanie zbiorów muzeów, archiwów i bibliotek i wpłynąć na rozwój gospodarki i nowych usług.

Rada Ministrów rozpatrzy również projekt ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE. Celem projektu jest zminimalizowanie barier, jakie przeszkadzają w mobilności pracowników na wewnętrznym rynku unii. Nowe przepisy mają uprościć te procedury.

Na koniec posłowie zajmą się także wnioskami do prezydenta o przedłużenie pobytu Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Bałkanach oraz w Republice Środkowoafrykańskiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl