Papieskie przesłanie do Kenii i Ugandy: przybywam do wszystkich

Przybywam jako sługa Ewangelii, aby głosić miłość Jezusa Chrystusa oraz Jego orędzie pojednania, przebaczenia i pokoju – powiedział Papież w wideoprzesłaniu do Kenii i Ugandy.

To właśnie od tych krajów rozpocznie się już pojutrze wizyta papieża Franciszka w Afryce. Wspólne przesłanie skierował on do nich po angielsku, gdyż jest to tam język urzędowy. Zapewnił, że przybywa zarówno do katolików, jak i do wszystkich mieszkańców Kenii i Ugandy.

– Moja wizyta ma utwierdzić wspólnotę katolicką w składaniu czci Bogu i dawaniu świadectwa Ewangelii, która naucza o godności każdego mężczyzny i kobiety oraz nakazuje nam otworzyć serca na bliźnich, a w szczególności na ubogich i potrzebujących. Zarazem chciałbym też się spotkać z wszystkimi mieszkańcami Kenii i Ugandy, przekazując każdemu słowa otuchy. Żyjemy w czasach, kiedy wierzący i ludzie dobrej woli mają wszędzie umacniać wzajemne zrozumienie i poszanowanie, a także wspierać się nawzajem jako członkowie jednej rodziny ludzkiej. Wszyscy bowiem jesteśmy dziećmi Bożymi. Głównym punktem mojej wizyty będą spotkania z ludźmi młodymi, którzy są waszym największym bogactwem i naszą najbardziej obiecującą nadzieją na przyszłość naznaczoną solidarnością, pokojem i rozwojem – powiedział Ojciec Święty.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl