fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Prezydent zapewnia Szwecję o gotowości do realizacji strategicznego partnerstwa

Prezydent RP Andrzej Duda zapewnił władze Szwecji o pełnej gotowości do realizacji strategicznego partnerstwa między obydwoma krajami.

Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego, który od wtorku przebywa z wizytą w Królestwie Szwecji, spotkał się z premierem Stefanem Loefvenem.

Prezydent Andrzej Duda, na konferencji prasowej poprzedzającej rozmowy, podkreślił, że Polska chce wdrażać strategiczne partnerstwo na wszystkich polach  m.in. w zakresie współpracy politycznej i gospodarczej.

Prezydent, podsumowując przebieg wizyty w Szwecji, powiedział, że jest ona bardzo udana. Zapowiedział, że teraz będzie chciał porozmawiać z premierem o sprawach politycznych.

Tematów trudnych, które trzeba dzisiaj omówić i w których trzeba zdecydowanie współdziałać jest co najmniej kilka. To kwestia dalszego stanowiska Unii Europejskiej wobec Brexitu oraz dalszej kontynuacji programu partnerstwa wschodniego i wszystkich pytań, które w związku z tym programem się rysują i jak dalej działać, czy go zmodyfikować. Również o tym, jaką powinniśmy przyjąć strategię działania wobec problemów, związanych z bezpieczeństwem które są dzisiaj na wschodzie, ale także i na południu. Panie Premierze, mamy długą agendę- powiedział przedstawiciel państwa polskiego.

Prezydent Andrzej Duda wcześniej spotkał się z parą królewską Szwecji i przewodniczącym parlamentu. Otworzył też polsko-szwedzkie forum związane z polityką innowacyjności; spotkał się również z przedstawicielami szwedzkiego biznesu.

RIRM

drukuj