Autorstwa Адміністрація Президента України, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84298249

Prezydent Ukrainy spotka się z prezydentem USA

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, pod koniec sierpnia uda się do Waszyngtonu na spotkanie z Joe Bidenem. Wtedy ma podjąć rozmowy o zawartym przez Amerykanów porozumieniu z Niemcami.

Początkowo do spotkania prezydentów Stanów Zjednoczonych i Ukrainy miało dojść w lipcu. Mówił o tym prezydent Wołodymyr Zełenski. Taki sam scenariusz przedstawił Dmytro Kułeba, szef ukraińskiego MSZ. Amerykanie opóźniali jednak wizytę w Białym Domu.

„Prezydent Biden oczekuje powitania prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Białym Domu 30 sierpnia 2021 r.” – oznajmiła Jen Psaki, rzecznik administracji USA.

Wizyta miała potwierdzić wsparcie Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Przesunięcie jej terminu, po tym jak USA i Niemcy porozumiały się w sprawie Nord Stream 2, wygląda jednak na próbę przesunięcia trudnych rozmów na okres, kiedy budowa gazociągu będzie już ukończona. Z takiego obrotu spraw nie jest zadowolony ukraiński prezydent.

„Przeprowadzimy szczerą i żywą dyskusję o poważnych zagrożeniach dla bezpieczeństwa, jakie Nord Stream 2 stanowi dla Ukrainy, pokoju w Donbasie, przywrócenia Krymu i wyzwań dla rozwoju gospodarczego, z którymi mierzy się Ukraina” – oświadczył Wołodymyr Zełenski.

 

https://twitter.com/ZelenskyyUa/status/1417913615844261891

Wołodymyr Zełenski liczy też na poparcie przez Stany Zjednoczone jego walki z korupcją i wdrożenia programu reform opartego o wspólne wartości demokratyczne.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl