Prezydent spotyka się z liderami partii opozycyjnych

Prezydent Andrzej Duda spotyka się dziś w Pałacu Prezydenckim z szefami partii opozycyjnych. To konsekwencja sobotniej zapowiedzi prezydenta, że jest gotów do mediacji – powiedział dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Z prezydentem rozmawiali już kolejno lider Nowoczesnej Ryszard Petru i szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Pierwszy z polityków powiedział po spotkaniu: „Miałem wrażenie, ze prezydent Andrzej Duda rozumie nasze postulaty, ale pamiętajmy, że porozumienie musi być w parlamencie”.

Chęć do rozmów zadeklarowała także Platforma Obywatelska. Spotkanie lidera PO Grzegorza Schetyny z prezydentem zaplanowane jest na dziś, na godzinę 19.30.

Z kolei na godz. 13 w poniedziałek zapowiedziano spotkanie prezydenta Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim oraz marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Informację tę podała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Prezydent Andrzej Duda w sobotę apelował do wszystkich stron sceny politycznej o uspokojenie nastrojów. Jestem gotów do mediacji – oświadczył. Podkreślił także, że wszelkie zmiany dotyczące pracy dziennikarzy w Sejmie powinny być wprowadzane po konsultacjach z przedstawicielami zainteresowanych redakcji.

PAP/RIRM

drukuj