Spotkanie Iran-Rosja-Turcja przesunięte na wtorek

Ministrowie spraw zagranicznych Iranu, Rosji i Turcji przyspieszyli o tydzień – na 20 grudnia – spotkanie w Moskwie, aby omówić sytuację w Syrii – ogłosiło w sobotę irańskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i szef irańskiego MSZ Mohammad Dżawad Zarif rozmawiali o sytuacji w Syrii i uzgodnili, że „trójstronne spotkanie w Moskwie między szefami dyplomacji Iranu, Rosji i Turcji zostanie przyspieszone do wtorku 20 grudnia” – podała oficjalna agencja IRNA, powołując się na komunikat irańskiego MSZ.

W środę władze w Ankarze jako datę spotkania podawały 27 grudnia.

Iran i Rosja politycznie, finansowo i wojskowo wspierają reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, a Turcja dotychczas popierała rebeliantów, których zwalcza Damaszek.

W ostatnich dniach trzej ministrowie wielokrotnie się konsultowali w sprawie sytuacji w drugim mieście Syrii, Aleppo, które zostało prawie w pełni opanowane przez reżim. Tysiące cywilów i rebeliantów czekają, aż zostaną ewakuowani.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl