fot.PAP/Adam Warżawa

Prezydent RP o śp. Jolancie Szczypińskiej: Była niezwykle odważna i nieustępliwa w pomocy drugiemu człowiekowi

W Słupsku odbyły się uroczystości pogrzebowe poseł Prawa i Sprawiedliwości Jolanty Szczypińskiej. Mszę św. w intencji zmarłej sprawował ks. bp Edward Dajczak, biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent Andrzej Duda i prezes partii Jarosław Kaczyński.

Szef państwa polskiego odznaczył pośmiertnie poseł Jolantę Szczypińską Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. W swoim przemówieniu wspominał, że była niezwykle odważna i nieustępliwa w pomocy drugiemu człowiekowi.

– Nigdy się nie bała. Zawsze była niezwykle odważna i w „Solidarności”, i w obliczu choroby, i w obliczu śmierci. Odwagę i godność zachowała do samego końca. Niektórzy czasem nawet mówili, że brała sprawy zbyt poważnie, ale pani poseł Jola brała poważnie te sprawy, które były poważne i które wymagały powagi. Była nieustępliwa w swoim dziele, którego się podjęła i była nieustępliwa w pomocy drugiemu człowiekowi – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił, że Jolanta Szczypińska była bezinteresowna i wzbudzała szacunek determinacją w działaniu oraz postawą pełną dobroci. Dziś takich ludzi w polityce jest bardzo mało – dodał [czytaj więcej].

Jolanta Szczypińska z zawodu była pielęgniarką. Działała w podziemiu. Przez wiele kadencji była posłem ze Słupska. Jolanta Zmarła 8 grudnia po ciężkiej chorobie. Miała 61 lat.

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj